CAD/CAM

CAD/CAM

Gamybai naudojami GERBER RS274X formato (dar vadinamo įterptinių skylių ar išplėstiniu GERBER formatu) failai. Skylės ir papildomos komandos aprašomos pačiame faile.

Mes taip pat naudojame GERBER RS274D formatą (skylės aprašomos atskirame faile). Nors šie du formatai yra naudojami dažniausiai, mūsų įmonė naudoja ir kitų, retesnių formatų failus.

Gręžimo failo formatas – „Excellon“ arba „Sieb & Meyer“. 


ZIP failas

Primygtinai rekomenduojame sukelti visus plokštei gaminti sukurtus failus į archyvo failą. Tai palengvins mūsų darbą ir užtikrins didesnį saugumą bei greitesnę gamybą.

Sudėtingumo lygis

Nekurkite pernelyg sudėtingų plokščių – numatykite kiek įmanoma mažiau linijų ir palikite tarpus tik ten, kur jų išties reikia.

Naudojant įžeminimo plokštes kartu su laidininkais, tarp komponentų rekomenduojama palikti didesnius tarpus, nes bendras jungčių ilgis gali stipriai padidėti, taigi kyla trumpojo jungimo pavojus.

Vidiniai sluoksniai

Labai svarbu užtikrinti pakankamai didelį tarpą tarp skylės briaunos ir kito tinklelio varinės dalies. Tai pasakytina ir apie tarpą tarp maitinimo ar įžeminimo (PWR / GRND) kontaktų bei vidinio sluoksnio, nepriklausomai nuo to, ar skylė yra įžeminta.

Grafinis pavyzdys: rekomenduojama E vertė yra 0,3–0,35 mm (standartinėms plokštėms).Skyriaus „Technologinės klasės“ punkte „Atstumas tarp vidinio ir išorinio sluoksnio“ nurodomos dažniausiai naudojamos vertės.

 
Lydmetalio kaukė

Paprastai atstumas iki skylės pagrindo iš visų pusių yra 3–4 mil. Vis dėlto kartais, pavyzdžiui, naudojant BGA kontaktų matricą, siūlome laikytis tiekėjo rekomendacijų. Tokiu atveju atstumas gali būti daug mažesnis (kartais įmanoma ir neigiama vertė). (Pagrindai su lydmetalio kauke).

Grafiniame A pavyzdyje parodytas tarpas.


Simetrija

Jei įmanoma, patartina visą plokštės paviršių tolygiai padengti vario sluoksniu. Gana rizikinga gaminti 4 sluoksnių plokštę be pakankamo linijas apsaugančio vario sluoksnio, kai trečią plokštės sluoksnį sudaro įžeminimo plokštė, o antras sluoksnis naudojamas signalui perduoti. Tokia plokštė gali sulinkti gamybos ar litavimo metu.

Žymos

Vario sluoksnius rekomenduojama žymėti (pavyzdžiui, 1, 2, 3, 4 ir t. t. arba L1, L2 ir t. t.).

Kontūras arba Frezavimas

Pageidautina, kad plokštės brėžinys būtų įterptas į GERBER failą. 

Tai galima atlikti įterpiant brėžinio linijas į vieną iš sluoksnių, kur faktinio sluoksnio centras ir įterptas brėžinys sudaro plokštės kontūrą. 

Jei plokštės turi būti pateiktos sudėtiniuose skyduose, būtina užtikrinti pakankamai erdvės frezavimui, nulaužiamoms briaunoms ar V raidės formos įpjovoms (priklausomai nuo to, kuris gamybos metodas bus naudojamas).

Atliekant vidinių spindulių frezavimą, svarbu neužmiršti, kad 2,0 mm skersmens freza atliktų išpjovų spindulys bus 1,0 mm. Gamybai galime naudoti mažesnį frezavimą, tačiau tai lems didesnę kainą.